Komunikat

W związku z realizacją projektu „Podniesienie jakości kształcenia poprzez poprawę warunków infrastruktury edukacyjnej” finansowanego z RPO w ramach „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej” prosimy zainteresowane osoby o wyrażenie swojej opinii i uwag do realizacji budowy nowatorskiego „Obiektu botanicznego” przy Gimnazjum, ul. Żapniowska 1.

Przeznaczenie obiektu jest następujące:

• uatrakcyjnienie pobytu młodzieży w szkołach naszej gminy,
  • poszerzenie zainteresowań i pasji uczniów,
  • rozwijanie umiejętności w miejsce tradycyjnego nauczania,
  • rozwój kompetencji matematyczno-przyrodniczych oraz językowych,
  • zastosowanie nowatorskich rozwiązań technicznych (fotowoltaika, informatyka, sterowanie przez internet, metody hydroponiczne),
  • zainteresowanie mieszkańców odnawialnymi źródłami energii i możliwościami wyżej wymienionego obiektu.

Na etapie poszukiwań rozwiązań i optymalnych koncepcji przewiduje się następujące wersje wykonania innowacyjnego obiektu:

• aluminiowo-szklana w kształcie prostopadłościanu,
  • metalowo-poliwęglanowa w kształcie j/w lub złożonym,
  • stal nierdzewna-szkło-materiały izolacyjne, całość w kształcie ostrosłupa prawidłowego o podstawie kwadratu.

oranzeria

Zainteresowane osoby proszone są o przekazywanie swoich uwag lub przemyśleń do sekretariatu UMiG lub pokoju nr 213.

Dodatkowe informacje pod telefonem: 692-456-570 oraz w biuletynie „Kosynier” nr 7-8.

Jerzy Nowak
PG Połaniec