Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2014/2015

Finał Wojewódzki Gimnazjalnej Ligi Lekkoatletycznej – Kielce, 29 V 2015

29 maja w Kielcach odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjalnej Ligi Lekkoatletycznej, w którym reprezentanci Publicznego Gimnazjum nr 1 w Połańcu odnieśli duży sukces.

Drużyna dziewcząt w składzie:
Gabriela Kazberuk, Paulina Witek, Aleksandra Przybyło, Magdalena Żyła, Żaneta Ramos, Joanna Czajkowska, Alicja Czajkowska, Wiktoria Strzępek, Klaudia Godek, Angelika Pawlak, Mariola Palińska, Klaudia Michalczyk wywalczyły 1. miejsce i awansowały do Finału Krajowego odbywającego się w Białymstoku.

Drużyna chłopców w składzie:
Artur Cecelon, Piotr Szymański, Jakub Zieliński, Michał Bandziorowski, Paweł Adaś, Sylwester Arendarski, Wojciech Jędo, Jakub Radkowski, Kamil Barabasz, Szymon Lewalski, Piotr Migoń – po zaciętej walce uplasowała się na 3. miejscu w województwie.

Najlepsze wyniki zawodów uzyskali:
Paulina Witek w biegu na 300 m – 45.13,
Magdalena Żyła w rzucie dyskiem – 31,30,
Jakub Radkowski w biegu na 300 m – 38,20.

Opiekunem i trenerem zawodników jest Sławomir Szydłowski.

Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce – Kielce, 25-26 V 2015

25-26 maja w Kielcach odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Publicznego Gimnazjum nr 1 w Połańcu.

Zwycięstwa odnieśli:
Paulina Witek w biegu na 600 metrów, Magdalena Żyła w rzucie dyskiem oraz Jakub Radkowski w biegu na 300 metrów.

Drugie miejsce wywalczyła Gabriela Kazberuk w biegu na 1000 metrów, zaś na trzecich pozycjach uplasowali się: Aleksandra Przybyło w biegu na 1000 metrów, Magdalena Żyła w pchnięciu kulą oraz Jakub Zieliński, również w pchnięciu kulą.

Trenerem zawodników jest Sławomir Szydłowski.

Mistrzostwa Powiatu szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce – Połaniec, 13 V 2015

13 maja  w Połańcu odbyły się  Mistrzostwa Powiatu szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce. Na obiektach przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Połańcu rywalizowali  gimnazjaliści  ze szkół powiatu staszowskiego.

Bardzo dobrze wypadli uczniowie  z terenu miasta i gminy Połaniec  – Gimnazjum nr 1  w Połańcu oraz ZPO w Ruszczy.  Wyniki naszych uczniów:

Złote medale:
Witek Paulina – 600 m, Kazberuk Gabriela – 1000 m, Szymański Piotr – 100 m, Radkowski Jakub – 300 m, Adaś Paweł – 1000 m.

Srebrne medale:
Czajkowska Joanna – 300 m, Przybyło Aleksandra – 1000 m, Ramos Żaneta – pchnięcie kulą, Bieniek Agata – skok wzwyż, sztafeta 4×100 m, Radkowski Jakub – 100 m, Zieliński Jakub – pchnięcie kulą.

Brązowe medale:
Pawlak Angelika – 600 m, Krupa Julia – 1000 m, Żyła Magdalena – pchnięcie kulą, Łowicka Emilia – skok w dal, Cecelon Artur – 1000 m, Migoń Piotr – skok w dal, sztafeta 4×100 m.

W klasyfikacji medalowej  zwyciężyło Gimnazjum nr 1 w Połańcu z dorobkiem 5 złotych medali, 6 srebrnych, 8 brązowych.

Najlepsze wyniki indywidualne wśród chłopców i dziewcząt zostały uhonorowane pucharami ufundowanymi przez Gminne Zrzeszenie LZS w Połańcu. Zdobyli je:

Witek Paulina za bieg na 600 metrów – 1:45,48 min.
Szymański Piotr w biegu na 100 metrów – 11,77 s.

Medale  i dyplomy ufundował OSiR Połaniec. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz UKS Żaczek Połaniec.

Sławomir Szydłowski

Półfinał Województwa w piłkę siatkową chłopców – Staszów, 30 IV 2015

30 kwietnia w  Staszowie  odbył się Półfinał Województwa w piłkę siatkową chłopców.

Nasz zespół występujący w składzie: Wiktor Woś, Bartłomiej  Kowalski, Mateusz Kutz, Wiktor Kamiński,  Michał Roguz, Karol Bober, Adam  Matuszek, Kamil Kozłowski, Sebastian Szymczak, Bartek Sowiński, Daniel Jungiewicz i Paweł  Ambroży wywalczyli 1. miejsce, zwyciężając we wszystkich meczach, dzięki czemu uzyskali awans do Finału Wojewódzkiego.

W pokonanym polu pozostawili drużyny Gimnazjum nr 1 w Staszowie, Gimnazjum w Opatowie i Gimnazjum w Nowej Słupi. Trenerem zawodników jest Krzysztof Kazberuk, opiekunem Sławomir Szydłowski.

siatkowka2

Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych – 16 IV 2015

16 kwietnia w Rytwianach odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych. W zawodach wzięli udział uczniowie z terenu Miasta i Gminy Połaniec.

Najlepiej spisały się dziewczęta z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Połańcu, zwyciężając w punktacji drużynowej. Zespół wystąpił w składzie: Paulina Witek, Gabriela Kazberuk, Aleksandra Przybyło, Julia Krupa, Angelika Pawlak, Pamela Głowacka, Wiktoria Tomala.

Indywidualnie zwyciężyła Paulina Witek w gronie 120 zawodniczek. Wśród chłopców najlepiej pobiegł Paweł Adaś, plasując się na 8. miejscu.

Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych – Końskie, 14 III 2015

14 marca w Końskich odbyły się Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych. Bardzo dobrze spisały się uczennice naszego gimnazjum: Paulina Witek zwyciężyła w biegu na 2000 m w kategorii juniorek młodszych (roczniki urodzenia 1998/1999), zaś Aleksandra Przybyło w biegu na 2500 m młodziczek (roczniki urodzenia 2000/2001).

Gratulujemy!

S. Szydłowski

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców – Staszów, 10 III 2015

10 marca 2015r. w Staszowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców. Drużyna naszego gimnazjum zajęła I miejsce, pokonując 2:1 i 2:0 zespoły gimnazjów staszowskich.

Skład zwycięskiej drużyny:

Woś Wiktor (IIIe), Kowalski Bartek (IIIe), Roguz Michał (IIIe), Kutz Mateusz (IIIe), Szymczak Sebastian (Id), Sowiński Bartek (Ic), Kozłowski Kamil (IIc), Bober Karol (IIb), Matuszek Adam (IIb), Kamiński Wiktor (IIIe).

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt – Staszów, 10 II 2015

10 lutego 2015r. w Staszowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, w których drużyna naszego gimnazjum wywalczyła II miejsce.