Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2016/2017

 

Mistrzostwa Województwa w biegach rozstawnych – I miejsce dziewcząt

19 czerwca w Strawczynie odbyły się Mistrzostwa Województwa w biegach rozstawnych. Bardzo dobrze spisały się dziewczęta z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Połańcu, zwyciężając w  tzw. sztafecie szwedzkiej (100m-200m-300m-400m).

Skład  drużyny:  Joanna Kaczor, Daria Golonka, Klaudia Sadowa, Julia Szydłowska.

Trener zawodniczek: Sławomir Szydłowski

Mistrzostwa Województwa Szkół Gimnazjalnych w lekkiej atletyce

W dniach 5-6 czerwca w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół Gimnazjalnych w lekkiej atletyce.  Bardzo dobrze spisali się zawodnicy naszego gimnazjum.

Podopieczni Sławomira Szydłowskiego osiągnęli następujące wyniki:

Sztafeta  4 razy 100 m chłopców – 1. miejsce (Hubert  Kot, Daniel Jungiewicz, Sebastian Tutak, Patryk Wiącek).

Sztafeta  4 razy 100 m dziewcząt – 2. miejsce (Klaudia  Michalczyk, Weronika Płocharczyk, Julia Szydłowska, Olga Wójtowicz).

W konkurencjach indywidualnych najlepsze wyniki osiągnęli:

Olga Wójtowicz – 2. miejsce  na 200 m przez płotki i 80 m przez płotki.
Julia Szydłowska – 2. miejsce w biegu na 1 km.
Dawid Tutak – 3. miejsce w biegu na 3oo m i 4 miejsce w biegu na 100 m.
Krystian Wiącek – 4. miejsce w skoku wzwyż.

S. Szydłowski

Wojewódzka Gimnazjalna Liga Lekkoatletyczna – I miejsce dziewcząt

23 maja w  Kielcach odbyła  się Wojewódzka Gimnazjalna Liga Lekkoatletyczna. Znakomicie spisały się dziewczęta z  Publicznego Gimnazjum nr 1  im. Królowej Jadwigi w Połańcu, odnosząc zwycięstwo.

Najlepszy wynik zawodów w gronie dziewcząt uzyskała Olga Wójtowicz w biegu na 300 m – 45,15  oraz  Julia  Szydłowska, również w biegu na 300 m – 46,38.

Na zwycięstwo złożyły się także wyniki pozostałych dziewcząt: Joanny Kaczor , Natalii Nepelskiej, Klaudii  Michalczyk, Wiktorii Tomala, Natalii Łygan, Karoliny Małek, Weroniki Płocharczyk, Klaudii Sadowej, Alicji Sadowej, Darii Golonka.

Opiekunem i trenerem zawodników jest Sławomir  Szydłowski.

S. Szydłowski

 

Powiatowe Igrzyska w Piłce Siatkowej Dziewcząt – II miejsce

We wtorek 07.03.2017 roku w hali OSiR w Staszowie odbyły się Powiatowe Igrzyska w Piłce Siatkowej Dziewcząt organizowane przez SZS. W zawodach brały udział dziewczęta z Osieka, Bogorii, Staszowa i Połańca.

Rozgrywki powiatowe rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Poszczególne mecze obfitowały w wiele emocji sportowych. Dziewczęta biorące udział za każdym razem z wielkim zaangażowaniem walczyły o każdy zdobyty punkt dla swojej drużyny.

Reprezentacja naszego gimnazjum wystąpiła w składzie: Mazur Kamila IIIB, Anioł Magdalena IIIB, Arendarska Marlena IIIA, Hałońska Katarzyna IIE, Łygan Natalia IIB, Kapinos Wiktoria i Kapinos Weronika IIC, Wilk Julia IIB, Michalczyk Klaudia IIID, Tomala Wiktoria IIIB, Paluch Karolina IIC, Małek Karolina IIB oraz Nosek Karolina IIIA.

Rywalizacja odbywała się na wysokim poziomie zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Dziewczęta bardzo żywiołowo reagowały na przebieg poszczególnych spotkań i w przerwach pomiędzy swoimi meczami dopingowały swoje koleżanki. Dodatkową motywacją do dobrej gry były ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Staszów oraz Ludowe Zespoły Sportowe puchary, medale i dyplomy.

Sprawozdanie meczowe:

wyniki

Brawo dziewczęta!!! Dzięki waszemu ogromnemu zaangażowaniu znowu możemy cieszyć się sukcesem. Ostatnie lata, niestety, nie przynosiły wygranych w siatkówce dziewcząt… Zła passa została przerwana, trzymajcie tak dalej!!!

Alina Switek

 

Powiatowe Igrzyska w Piłce Siatkowej Chłopców – I miejsce

2 marca 2017 roku w Staszowie na sportowych salach OSiR-u  odbyły się Powiatowe Igrzyska w Piłce Siatkowej Chłopców. Drużyna z naszej szkoły zajęła w rozgrywkach pierwsze miejsce, pokonując zawodników z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Staszowie (w setach: 25:13, 25:15) oraz siatkarzy z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Staszowie (w setach: 25:20, 25:18).

Zawodnicy turnieju pokazali od najlepszej strony swoje umiejętności siatkarskie. Podczas meczów panowała zasada wzajemnego sportowego zrozumienia, zdrowej sportowej rywalizacji i świetnej zabawy.

Skład drużyny:

  1. Bartłomiej Sowiński –  kapitan
  2. Daniel Jungiewicz
  3. Bartosz Roguz
  4. Paweł Ambroży
  5. Sebastian Szymczak
  6. Kamil Wójcik
  7. Bogusław Banaś
  8. Radosław Niezgoda
  9. Jakub Kozłowski

Gratulujemy zwycięstwa.

Opiekun drużyny: Monika Pławska

 

Halowe  Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce

14 stycznia w Kielcach  odbyły się Halowe  Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce. Bardzo dobrze spisali się młodzi reprezentanci naszego gimnazjum, uzyskując  kilka wartościowych wyników w rywalizacji ze starszymi zawodnikami.

Najlepiej spisały się Olga Wójtowicz i Julia Szydłowska, zwyciężając w swoich konkurencjach.

Najlepsze wyniki naszych reprezentantów:

60 m przez płotki – 1. miejsce  Olga Wójtowicz;
600 m – 1. miejsce  Julia Szydłowska;
60 m – 2. miejsce  Dawid Tutak;
600 m – 3. miejsce  Norbert Sudoł.

Gratulujemy.

Sławomir Szydłowski