Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2013/2014

Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Liga Lekkoatletyczna

6 czerwca w Kielcach odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Liga Lekkoatletyczna. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z naszej szkoły. Dziewczęta wywalczyły trzecie miejsce, a chłopcy – czwarte.

Najlepsze rezultaty zawodów osiągnęli: Paulina Witek w biegu na 300 metrów – 44,41, Gabriela Kazberuk w biegu na 600 metrów – 1:47,65 oraz Jakub Radkowski w biegu na 300 metrów – 38,31.

Skład drużyny dziewcząt: Paulina Witek, Gabriela Kazberuk, Julia Krupa, Aleksandra Przybyło, Wiktoria Strzępek, Dominika Piotrowska, Żaneta Ramos, Aleksandra Jaguś.

Skład drużyny chłopców: Jakub Radkowski, Sebastian Tutak, Artur Cecelon, Wiktor Walenciak, Kamil Durda, Kamil Leżoń, Michał Bączek, Tomasz Szweda, Radosław Nowak, Paweł Adaś, Szymański Piotr. Opiekunem i trenerem zawodników jest mgr Sławomir Szydłowski.

Finał Wojewódzki Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce –
Kielce, 27-28 maja 2014

27 i 28 maja w Kielcach odbył się Finał Wojewódzki Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Nasi lekkoatleci jak zwykle przysporzyli nam wiele radości.

W biegu na 1000 metrów zwyciężyła Gabriela Kazberuk z rekordem życiowym 3:15,30, a trzecia była Aleksandra Przybyło z wynikiem 3:28,52. W biegu na 600 metrów zwyciężyła Paulina Witek z czasem 1:39,42.

W rzucie dyskiem o ciężarze 0,75 kg pierwsza była Magdalena Żyła, uzyskując 25,82 m. Natomiast Dominika Piotrowska zwyciężyła w rzucie dyskiem o ciężarze 1 kg – 23,66 m. Ta sama zawodniczka zajęła trzecie miejsce w pchnięciu kulą, osiągając odległość 9,54 m.

Wśród chłopców w biegu na 100 m drugie miejsce wywalczył Patryk Bańkowski z czasem 11,78 s. oraz sztafeta 4×100 m w składzie: Piotr Migoń, Kamil Durda, Sebstian Tutak, Patryk Bańkowski – 48,30 s. Trenerem i opiekunem zawodników jest mgr Sławomir Szydłowski.

Finał Wojewódzki Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej –
Zagnańsk, 29 kwietnia 2014

siatka_201429 kwietnia w Zagnańsku odbył się Finał Wojewódzki Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Znakomicie spisali się nasi gimnazjaliści, zdobywając w turnieju 2. miejsce.

W rozgrywkach grupowych nasi siatkarze pokonali po 2:0 Gimnazjum nr 12 w Kielcach oraz Gimnazjum nr 1 w Opatowie. W meczach o medale wygrali 2:1 z Gimnazjum w Gowarczowie oraz ulegli 0:2 Gimnazjum nr 1 w Skarżysku-Kamiennej.

Skład drużyny: Guzik Kamil, Filipowicz Wojciech, Tomporowski Piotr, Małek Paweł, Zyngier Jakub, Bączek Michał, Kowalski Bartek, Woś Wiktor, Kutz Mateusz, Roguz Michał, Kamiński Wiktor.

Trenerem drużyny jest mgr Krzysztof Kazberuk. Opiekunem chłopców w czasie zawodów był mgr Sławomir Szydłowski.

Powiatowe Mistrzostwa w lekkiej atletyce – Połaniec, 23 maja 2014

23 maja w Połańcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce. Bardzo dobrze spisała się młodzież z naszego gimnazjum, zdobywając wiele miejsc na podium, dzięki czemu nasza reprezentacja zwyciężyła w klasyfikacji medalowej.

W zawodach udział wzięło ponad 220 uczniów z terenu powiatu staszowskiego. Medale i dyplomy ufundował OSiR Połaniec. Organizatorami imprezy byli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Połańcu oraz UKS „Żaczek” Połaniec.

A oto nasi medaliści:

1. miejsce – sztafeta 4×100 m chłopców w składzie: Migoń Piotr, Tutak Sebastian, Durda Kamil, Bańkowski Patryk.

2. miejsce – sztafeta 4x100m dziewcząt w składzie: Bort Julia, Strzępek Wiktoria, Kazberuk Gabriela, Witek Paulina.

Ponadto wiele naszych reprezentantek i wielu reprezentantów indywidualnie w biegach na różnych dystansach zdobywało najwyższe miejsca.

Żyła Magdalena – 3. miejsce w pchnięciu kulą

W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 1. miejsce, zdobywając ich w sumie 16 – 6 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych. Tuż za nami uplasowali się reprezentanci gimnazjum w Rytwianach – 15 medali, a na trzecim miejscu „dwójka” ze Staszowa – 9 krążków. Trenerem i opiekunem zawodników jest mgr Sławomir Szydłowski.

Kolejny sukces lekkoatletów – Vena Sport Festiwal

W Strawczynie 6 maja odbyły się sztafetowe biegi w ramach Vena Sport Festiwal. Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły, zdobywając 2 miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców w sztafetach szwedzkich (100m, 200m, 300m, 400m).

Skład drużyny dziewcząt: Julia Bort, Wiktoria Strzępek, Gabriela Kazberuk, Paulina Witek.
Skład drużyny chłopców: Piotr Migoń, Patryk Bańkowski, Kamil Durda oraz Jakub Radkowski.

Drugie drużyny z naszej szkoły wywalczyły 7 miejsce: Angelika Pawlak, Julia Krupa, Daria Rybak, Ola Przybyło oraz chłopcy: Piotr Szymański, Sebastian Tutak, Kamil Adaś, Piotr Adaś. Trenerem i opiekunem zawodników jest mgr Sławomir Szydłowski.

Zwycięstwo dziewcząt z połanieckiego gimnazjum

15 kwietnia w Rytwianach odbył się Finał Wojewódzki Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych. Znakomicie spisały się dziewczęta z naszego gimnazjum, zwyciężając w klasyfikacji drużynowej.

Skład drużyny: Paulina Witek, Gabriela Kazberuk, Aleksandra Przybyło, Julia Krupa, Wiktoria Strzępek, Angelika Pawlak, Daria Rybak, Angelika Adaś.

W biegu wzięło udział ponad 150 uczestniczek. Indywidualnie zwycięstwo odniosła Gabriela Kazberuk.

Drużyna chłopców w składzie: Jakub Radkowski, Piotr Adaś, Kamil Adaś, Kamil Leżoń, Radosław Nowak, Kamil Durda, Przemysław Gawroński uplasowała się na 5. miejscu. W biegu udział wzięło ponad 170 chłopców. Trenerem i opiekunem zawodników jest mgr Sławomir Szydłowski.

Paulina Witek i Gabriela Kazberuk najlepsze w województwie!

22 marca w Końskich odbyły się Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych. Znakomicie spisały się uczennice naszej szkoły. W biegu na 1500 metrów zwyciężyła Paulina Witek, a 3. miejsce zajęła Aleksandra Przybyło. W biegu na 2500 metrów najlepsza okazała się Gabriela Kazberuk. Trenerem i opiekunem zawodniczek jest mgr Sławomir Szydłowski.